Jak wybrać odpowiedni stolik do pokoju?

Wybierając stolik do pokoju, trzeba wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii. Między innymi to, do czego będzie on wykorzystywany (i jak często) oraz to, by dopasować go do całej aranżacji wnętrza,

Na co zwrócić uwagę?

Kupując stolik, należy zwrócić uwagę na to, jak będzie eksploatowany – jeśli najczęściej będzie służył do przyjmowania gości, postawić można na styl i elegancję.

Natomiast, kiedy będzie towarzyszył rodzinnie codziennie – jako podstawka do kawy, oraz element zabawy dziecięcej, musi być odporny na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne. Ważną kwestią są też przydatne elementy, jak dodatkowa półeczka na gazetę, albo boczne wgłębienie na piloty. Co ciekawe, obecnie wybierane do pokoju stoliki nie muszą być wykonane z tego samego materiału co inne meble, ale powinny korespondować z nimi stylem, a czasami nowocześnie kontrastować. Ponadczasowa klasyka to oczywiście meble drewniane albo stylowe, białe stoliki. Modernistyczne meble oferują stoliki metalowe, szklane w różnorodnych kształtach i kolorach. Jedno jest pewne, wybór stolika pokojowego z tak szerokiej gamy modeli na pewno się powiedzie.